Jautājumi

Kāds baļķa diametrs ir pietiekams pirtij un dzīvojamai mājai Latvijas Apstākļos ?
Guļbaļķu pirtīm parasti tiek izmantoti baļķi ar diametru 18-22 cm. Viesu namiem un dzīvojamām mājām 20-30 cm baļķi.

Kādi pamati ir nepieciešami guļbaļķu ēkām ?
Guļbaļķu ēku var balstīt arī uz stabiņiem, ja tie izvietoti atbilstoši prasībām, tomēr, protams, vēlamie pamati ir lentveida aptuveni 250 -300 mm biezumā.

Vai koksne, ko Jūs izmantojat ir no Latvijas ?
Jā, 100 % visa koksne ir no Latvijas.

Ar ko vislabāk apstrādāt guļbūves sienas ?
Patreiz Latvijas veikalos tiek piedāvātas dažādu gammu krāsas, kas ir pietiekoši dabīgas, elpojošas un saglabā koksnes struktūru, bet protams vēlams izmantot dabīgo līnu eļļu, vai speciāli tam paredzētu vasku.

No kāda koka Jūs veicat būvniecību ?
Guļbaļķu sienām un koka karkasiem tiek izmantota skuju koku koksne. Vasarā ieteicams veikt būvniecību no egles.

Kas jāievēro izmantojot guļbaļķu ēku ?
Izmantojot guļbaļķu ēku no speciāli nežāvētiem baļķiem jāievēro tas, ka guļbūve “sēžas” (skat nāk. jaut.), tas nozīmē, ka nedrīkst telpās izvietot mēbeles vai vertikāli stiprināt pie sienām interjera elementus, kas traucēs sienām “sēsties”. To var darīt ja tiek ievēroti “sēšanās” parametri. Guļbūvēm ļoti svarīgi, sevišķi mitrām telpām (virtuve, mazgāšanās telpa, pirts), ir nodrošināt pietiekamu vēdināšanu, kas ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem ēkas ilga mūža nodrošināšanai.

Cik daudz guļbaļķu sienas “sēžas” ?
Lietojot nežāvētu baļķi, guļbaļķu sienas “sēžas” aptuveni par 4 – 6 %. Tas ir 4-6 cm uz 1 metru. Guļbaļķu sienas turpina nedaudz reaģēt uz apkures sezonas un atmosfēras izmaiņām vēl ilgus gadus pēc būvniecības.

 

Nekvalitatīvas guļbūves

 

Informatīvas bildes